27.09.2020 AD – 4.10.2020 AD

• Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejsze święto a także za wszystkie dary na stół dożynkowy.
  • W poniedziałek 28 września po Mszy św. szkolnej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  • W środę 30 września w Krakowie ks. proboszcz wraz z ks. Mateuszem odbiorą z rok kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II przeznaczone dla naszej parafii.
  • Parafia nasza organizuje wyjazd do kina na film pt. Wojtyła – Świadectwo, w środę 21 października. Projekcja filmu wpisuje się w cykl przygotowań do wprowadzenia relikwii św. papieża Jana Pawła II.
  • W najbliższy pierwszy czwartek gościć będziemy w parafii Krystiana Worbsa z Pławniowic wraz z założonym przez siebie Zespołem AVE, który wykona po Mszy św. pieśni Maryjne jako dar na rozpoczęcie miesiąca Różańca Świętego.
  • W sobotę od godziny 8.00 odwiedziny chorych.
  • Spowiedź pierwszopiątkowa – 2 października, od 17.30 a zwłaszcza dla uczniów VI klasy w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 7.30 gościć będziemy ks. Piotra Tarlińskiego, diecezjalnego duszpasterza Mniejszości Niemieckiej.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze diecezjalne i misyjne kalendarze diecezjalne w cenie 5 zł.
  • W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na przyszły rok.
  • Misje Parafialne będziemy przeżywali od 11 do 18 października. Już dzisiaj zachęcamy do udziału. W najbliższym czasie zostanie podany dokładny plan.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.
  • Serdeczne podziękowania składamy za wszystkie prace wykonane w minionym tygodniu w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Gałczyńskiego 1, 3, 6, 7, 25, ul. Kołłątaja 2, 11, 19, 31 i innych mieszkańców tych ulic.
  • Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Skowronków 14 oraz Słowicza 3 i 8.

Ogłoszenie społeczne. W związku z trwającym od 1 września br. Powszechnym Spisem Rolnym, - na prośbę władz samorządowych -  informujemy rolników o obowiązku wzięcia udziału w spisie rolnym.

Apel o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w nowym dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.