Ogłoszenia

11.10.2018 AD –18.11.2018 AD

 

1.   W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Henryk Wolny. Do odpustu przygotowujemy się przez odprawianie nowenny ku czci św. Katarzyny. Przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii możemy nabyć książeczkę z życiorysem, nowenną i modlitwami do św. Katarzyny Aleksandryjskiej w cenie 8 zł.

     W sobotę od 17.00 będzie okazja do spowiedzi. Spowiadać będzie kaznodzieja odpustowy. Na sumę zapraszam poczty sztandarowe. 

2.   Bóg zapłać składamy za przygotowanie obchodów ku czci św. Marcina: dzieciom, młodzieży i dorosłym, szkołom, przedszkolu, wspólnotom, organizacjom i firmom sławięcickim a także osobom indywidualnym.

Chcemy dalej za przykładem św. Marcina pomagać. Dzisiaj mamy taką okazję. Chcemy zakupić specjalne opatrunki i inne potrzebne środki dla kilkunastomiesięcznej, poparzonej dziewczynki z naszej parafii. Dzisiaj wychodząc z kościoła możemy wolontariuszom naszej szkoły złożyć ofiarę na ten cel. 

3.   Próba scholii w piątek o godz. 17.30.

4.   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasa VI grupa pani Joanny Cedzich w środę o godz. 17.00

5.   Zapraszamy na czuwanie młodzież: kandydatów do bierzmowania w ramach miesięcznych celebracji a także młodzież starszą i dorosłą, w piątek rozpoczynamy Mszą św. 

6.   Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 9.00 zapraszamy także chłopców, którzy chcą zostać ministrantami. Spotkanie Marianek sobota 10.30 zapraszamy także dziewczynki, które chcą zostać Mariankami. 

7.   Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w przyszłą niedzielę kolekta parafialna, kolekta remontowa będzie w ostatnią niedzielę listopada. 

8.   Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Eincherdorfa 2B, 5, 6, 13, 16, 17, 19, 22, 26, i innych mieszkańców tych ulic. Zapraszam też innych parafian, aby posprzątać obejście kościoła. 

9.   Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Czyżyków 5, Krucza 5 i Szpaków 16. 

10.             Dom kultury Lech i parafia św. Piusa X i św. Marii Goretti zapraszają na film pt. Ignacy Loyola, w przyszła niedzielę o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.

11.             Ogłoszenie społeczne: wszystkich zainteresowanych dopłatami do wymiany pieców i termomodernizacją domów zapraszamy na spotkane w piątek 16 listopada o godz. 18.00 w salce przy kościele św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu. Szczegóły na plakacie i ulotkach na stoliku.