19.05.2019 AD – 25.05.2019 AD

1. Informacja dla kandydatów do bierzmowania klasy III gimnazjum. Spowiedź we wtorek o godz. 19.00, próba przed bierzmowaniem w czwartek o godz. 19.00 w kościele na osiedlu Piastów.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasa VI obydwie grupy we wtorek o godz. 17.45, klasa VIII w środę o godz. 17.30.
  3. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00, Marianek o godz. 11.30. Spotkanie scholii w piątek o godz. 17.00.
  4. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób jadących do Medjugorie, dzisiaj, w niedzielę 19 maja o godz. 16.00 na spotkaniu wpłacamy resztę opłaty za wyjazd.
  5. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Głębinowie w środę 22 maja o godzinie 16.00.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary w przyszłą niedzielę kolekta parafialna.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 proszę do sprzątania mieszkańców ul. Gojawiczyńskiej 11, 13, 28, 29, 30, ul. Kameralna 17, 19, ul. Książąt Opolskich 2, a także pozostałych mieszkańców tych ulic.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Krucza 10, 10 i 12 oraz Skowronków 13.
  9. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Sławięcicką, Eichendroffa, Pieli obok krzyża i cmentarza i Sławięcicką do kościoła. Proszę by ołtarze przygotowali: I na końcu ul. Pieli - Młodzież, II przy krzyżu – członkowie Caritas i Margaretek, III przy cmentarzu – członkowie Mniejszości Niemieckiej, IV przy kościele – strażacy.
  10. Zapraszamy na Sławięcicką piesza Pielgrzymkę na Jasną Górę od 24 do 27 czerwca. Szczegóły na plakacie.

Ogłoszenia związane z Jubileuszem.

1. Dziękuję wszystkim tym, którzy przygotowali i pomagali przy organizacji pleneru plastycznego dla dzieci.
  2. 150. rocznica kościoła to inaczej urodziny naszego kościoła. Dla solenizanta przygotowaliśmy prezent (kielich i ornat, które uroczyście zostały przekazane w Wielki Czwartek), pragniemy także zachęcić parafian do przygotowania drobnego prezentu dla Żywego Kościoła. To znaczy: przy okazji świętowania Jubileuszu chcemy wesprzeć potrzebujących (naszych parafian a także mieszkańców Barki i naszego DPS) dlatego zachęcamy, aby przynosić produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, słodycze, przybory szkolne i plastyczne, proszki, płyny. Przy chrzcielnicy będą wystawione kosze. Pomoc potrzebującym będzie najlepszym prezentem.
  3. W związku z przygotowaniami do naszego Jubileuszu prosimy parafian o dostarczenie każdej możliwej ilości zieleni do dekoracji naszego kościoła. Może to być mirt, bukszpan, cis lub tuja. Od wtorku 28 maja od około godz. 9.00 rozpoczniemy wicie girland (około 70 m) i wianków, więc do tego dnia prosimy przynosić ofiarowaną zieleń i składać pod wiatą obok dawnych toalet (można też donosić na bieżąco). Osoby chcące pomóc w tych przygotowaniach mogą dołączyć do grupy, która będzie pracowała przy kościele w ostatnim tygodniu maja.
  4. W niedzielę 26 maja przed kościołem będzie można nabywać losy na loterię przeprowadzoną podczas festynu. Lista "atrakcyjnych" nagród jest już na stronie www.festyn.parafia-slawiecice.pl
  5. Generalne sprzątanie kościoła (ołtarze, figury, lampy itp.) w poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 Zapraszamy wszystkich chętnych, panie i panów, także osoby młodsze.