Intencje

16.06.2019 AD – 23.06.2019 AD

Niedziela – 16.06.2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY.

7.00          Godzinki ku czci św. Józefa.

7.30          - W języku polskim – Za †† Gertrudę, Marię i Alfonsa Parusel, Jadwigę Weber, Adolfa Swaczyna, †† z pokrewieństwa i †† kapłanów.

9.15          - Miejsce Kłodnickie – W intencji Prusko

10.00          - DPS za parafian

10.30          Różaniec w intencji młodego pokolenia.

11.00          W intencji chrzczonych dzieci Macieja Siwulec i Blanki Szendzielorz oraz w intencji rodziców i chrzestnych tych dzieci.

18.00          Dziękczynna w rocznicę ślubu Sybilii i Marcina z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz za † ojca Józefa Leszczyk.

19.00 Koncert Jubileuszowy muzyki sakralnej.

Poniedziałek – 17.06.2019 – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

18.30          - MSZA ŚW. SZKOLNA - 1) Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Katarzyny z podziękowaniem za odebrane łaski i z prośbą o dalszą pomoc z okazji 90-tych urodzin Teresy Komander oraz za †† rodziców i rodzeństwo

2) Za † Krzysztofa Siniakowskiego w drugą rocznicę śmierci.

Wtorek – 18.06.2019 – Dzień powszedni.

7.00          1) Za †† Ludwika i Bertę Bryłka, †† kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2) Za † siostrę Dorotę i pozostałych †† z rodzeństwa oraz †† rodziców

18.30          Msza św. dziękczynna w intencji młodzieży 8 klasy z okazji zakończenia szkoły podstawowej i z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego oraz dobry wybór dalszej drogi życiowej.

Środa – 19.06.2019 – Wspomnienie św. Romualda, opata.

7.00          1) Za †† rodziców, brata, dziadków i pokrewieństwo Gnielka, Orlik.

2) Za † męża Henryka Burzan w rocznicę śmierci oraz za †† z rodzin Burzan, Hałas.

8.10          Msza św. dziękczynna w intencji dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej, gimnazjum i technikum oraz w intencji nauczycieli, pracowników tych szkół i rodziców z okazji zakończenia roku szkolnego.

18.30          Dziękczynna z okazji 80-tych urodzin Józefa Jabłońskiego z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla solenizanta i całej rodziny oraz za †† rodziców z obu stron.

Czwartek – 20 06.2019 – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO.

7.30          Za † Mieczysława Pawełczyk w 4-tą rocznicę śmierci, o łaskę życia wiecznego.

8.00          - Miejsce Kłodnickie - W intencji Jędrzejczyk.

9.00          Za †† Pawła i Katarzynę Dlugosz, za †† Zofię, Różę i Jana Dlugosz, †† z rodzin z obu stron, †† kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące

Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy.

Po procesji – Za † ojca Józefa Szefer, Jadwigę i Rudolfa Grobosz, Małgorzatę i Helmuta Rotkegel oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Piątek – 21.06.2019 – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej.

18.30          - MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA – 1) Dziękczynna w 5-tą rocznicę ślubu Mariusza i Elżbiety Szip z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze zdrowie i Boże błogosławieństwo.

2) Dziękczynna w 1-szą zawarcia sakramentalnego małżeństwa Agnieszki i Michała Harnus o Boże błogosławieństwo, o wzajemną miłość i zdrowie dla nich oraz z okazji 65-tych urodzin Jana o Boże błogosławieństwo i zdrowie.

Procesja Eucharystyczna dookoła kościoła.

Sobota – 22.06.2019 – Dzień powszedni.

10.00 Msza św. w intencji Ministrantów i lektorów dekanatu Kędzierzyn.

16.30          - Miejsce Kłodnickie - Za † Ks. Józefa Kobyłka.

18.00          1) Za † męża Czesława Kosno, †† rodziców z obu stron, brata Zbigniewa, siostrzeńców Bożenę i Adama, o życie wieczne dla nich oraz za †† kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

2) Za † syna Patryka Czaja w 12-tą rocznicę śmierci oraz za †† rodziców Łucję i Franciszka Czaja, †† z rodzin Rypa Czaja.

Niedziela – 23.06.2019 – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30          - W języku niemieckim – Za † ojca Paula Burzan w 1-szą rocznicę, matkę Margarethę, męża Pawła Kunert oraz †† z pokrewieństwa Burzan, Kunert, Stoewer

9.15          - Miejsce Kłodnickie Za † Ingę Majcher w 1-szą rocznicę śmierci.

10.00          - DPS - Za parafian.

10.30          Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

11.00          Msza św. w intencji wszystkich ojców naszej parafii o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski.

Procesja Eucharystyczna dookoła kościoła.

15.00          - Miejsce KłodnickieNabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

17.30          Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18.00          Za † żonę Dorotę Komander.