List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka. Bóg powołuje go do istnienia z miłości i jednocześnie ku niej kieruje (por. Familiaris consortio 11). Człowiek zaś, odkrywając zaszczepioną w nim przez Stwórcę potrzebę miłości, przeżywa ją we wspólnocie małżeńskiej. Jej sakramentalny i nierozerwalny charakter, jako związku pomiędzy mężczyzną i kobietą, potwierdził zaś Jezus w dialogu z faryzeuszami opisanym w odczytanej przed chwilą Ewangelii wg św. Mateusza. Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki. Tematowi ojca chcemy poświęcić XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali już za tydzień, w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

more info

Od 3 do 28 października w Rzymie trwa synod poświęcony ludziom młodym szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdziemy na  SYNOD O MŁODYCH

Od 24 do 27 września w naszej parafii odbędzie się wizytacja Biskupia, którą przeprowadzi bp. Paweł Stobrawa.

Program wizytacji:

Poniedziałek, 24.09.2018

17.00 – DPS, nabożeństwo

Wtorek, 25.09.2018

18.00 – Msza św. pontyfikalna pod przewodnictwem biskupa Pawła Stobrawy w intencji parafian.

Po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną

Środa, 26.09.2018

12.00 – obiad i kancelaria

14.00 – nabożeństwo dla chorych, po nabożeństwie spotkanie z grupami modlitewnymi (Róże Różańcowe, Margaretki, Bractwo św. Józefa)