Kosciol Parafialny Slawiecice Photo 6 Copy

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszego kościoła. TUTAJ Tak wygąda naz kościół w okresie Bożego Narodzenia.

Dziękujemy za przygotowanie projektu.

W Boże Narodzenie młodzieżowy zespół SZOFAR zagra na Mszy św. o godz. 11.00 po Mszy św. będzie krótki koncert kolęd w wykonaniu zespołu.

Zespół nagrał płytę z kolędami i pastorałkami. Po Mszy Świętej możemy nabyć płytę. Dochód z jej sprzedaży będzie przeznaczony na dla dzieci w Peru, wśród  których pracuje ks. Dariusz Flak.

PLAKAT SZOFAR Copy

W niedzielę Świętej Rodziny 30 grudnia zapraszamy na festiwal kolędowy z okazji 150-tej rocznicy konsekracji kościoła. Początek o godz. 16.00

plakat kolędy 2018 Copy

Przygotujmy drogę Panu, także przez Sakrament Pokuty.

Spowiedź w Sławięcicach i w Miejscu Kłodnickim pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszamy także na dodatkowe godziny spowiedzi:

Czwartek - 20.12.2018

16.15 - Miejsce Kłodnickie – Spowiedź dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Piątek – 21.12.2018

16.30 – 18.00 – Spowiedź.

19.30 – 21.00 – Spowiedź.

Sobota – 22.12.2018 – Dzień powszedni.

7.00 – 8.00 – Spowiedź.

17.00 – 18.00 – Spowiedź.

Poniedziałk WIGILIA - 24.12.2018

6.30 - 7.30 - Spowiedź

14.30 - 15.00 - Spowiedź

List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Biblijny opis stworzenia Ewy, zaczerpnięty z Księgi Rodzaju, jest obrazem planów Boga względem człowieka. Bóg powołuje go do istnienia z miłości i jednocześnie ku niej kieruje (por. Familiaris consortio 11). Człowiek zaś, odkrywając zaszczepioną w nim przez Stwórcę potrzebę miłości, przeżywa ją we wspólnocie małżeńskiej. Jej sakramentalny i nierozerwalny charakter, jako związku pomiędzy mężczyzną i kobietą, potwierdził zaś Jezus w dialogu z faryzeuszami opisanym w odczytanej przed chwilą Ewangelii wg św. Mateusza. Małżeństwo w zamyśle Bożym staje się rodziną, gdzie małżonkowie podejmują rolę ojca i matki. Tematowi ojca chcemy poświęcić XVIII Dzień Papieski, który w jedności z papieżem Franciszkiem, będziemy przeżywali już za tydzień, w niedzielę 14 października, pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.

more info

Od 3 do 28 października w Rzymie trwa synod poświęcony ludziom młodym szczegóły dotyczące tego wydarzenia znajdziemy na  SYNOD O MŁODYCH