Szczęść Boże

Msza Święta o godz. 11.00 w niedzielę 20 września będzie transitowana na parafialnym profilu Facebooka. Tutaj znajdziemy link.

Także Msza Święta Szkolna w poniedziałek o godz. 18.00 będzie transmitowana na parafialnym profilu Facebooka.

Zaparaszmy. Duszpasterze parafii.

Niedziela 26 lipca 4:30 piękny poranek grupa młodzieży 80 osób gotowa do startu !

Cel : Góra św. Anny

Radość, uśmiech na twarzy i wstające ze snu słońce czy może być coś piękniejszego?!  Modlitwa na ustach młodych ludzi, którzy w połowie wakacji z nadzieja w sercu krocza na górę ufnej modlitwy.  Po drodze dwa postoje: Zalesie Śląskie i Leśnica.  Po godzinie 9:00 cała grupa ok 100 osób wchodzi na szczyt Annabergu! Wchodzimy razem uśmiechnięci i szczęśliwi że jesteśmy u celu, wita nas Ojciec Jonasz proboszcz z Góry św. Anny .

W bazylice wystawiona figura w nowej sukience trwamy na modlitwie i odpoczynku po pieszym trudzie.

W czasie sumy Bp. Andrzej Czaja mówił żeby trwać przy Jezusie. Uznać Boga za godnego wiary, gdy wielu chrześcijan jest w kryzysie słowa jego homilii dają do myślenia!

To był wyjątkowy odpust, pierwszy raz od wielu lat Sławięcice pieszo były u św. Babci.

Za wszytko wszystkim należy podziękować za odwagę i czas, za modlitwę i radość! Wspomnień i łask od Boga nie zabierze nam nikt!

Za rok znów kroczymy razem by wielbić św. Annę.

ks. Mateusz

IMG 20200726 WA0002 3

more info

DSC00379 2 Copy

Ogłoszenie Z 17 MAJA dotyczące naszej parafii:

- w Sławięcicach powierzchnia użytkowa kościoła wynosi 980 m2 zatem w kościele po odjęciu usługujących mogą znajdować się 98 Osób uczestniczących w nabożeństwie.

- w Miejscu Kłodnickim powierzchnia użytkowa kościoła wynosi 283 m2 zatem w kościele po odjęciu usługujących może znajdować się 28 osób uczestniczących w nabożeństwie.

- niektóre Msze święte i nabożeństwa z kościoła w Sławięcicach transmitowane są przez Internet. Na Facebooku www.facebook.com/katarzyna.aleksandryjska.5 i na You Tube a niedzielna Msze święta o godz. 11.00 dodatkowo na radio Lenka

DEKRET BISKUPA OPOLSKIEGO z dnia 17 kwietnia 2020 (fragmenty)

W trosce o zdrowie wiernych w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii i w nawiązaniu do „Noty Penitencjarii Apostolskiej odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii” z dnia 20 marca 2020 roku, „Zarządzenia Rady Stałej KEP” (nr 1/2020 z dnia 12 marca 2020 roku), „Reskryptu Kongregacji ds. Kultu Bożego” z dnia 17 lutego 1997 roku (Prot.n. 353/97/L), „Rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii” z dnia 15 kwietnia 2020 roku (Dz.U. 2020 poz. 673) oraz zapowiedziami przedstawicieli Rządu RP, z dniem 20 kwietnia 2020 roku na terenie Diecezji Opolskiej postanawiam, co następuje.

1. Do odwołania przedłużam dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne.

2. Na drzwiach kościoła należy wywiesić informację o jego realnej powierzchni użytkowej wraz ze wskazaniem liczby osób, które mogą uczestniczyć w obrzędach religijnych, wg przelicznika: 1 osoba na 10 m2.

4. Obowiązuje w nich zasada dystansowania się.

5. Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach kultu religijnego oraz w ich otoczeniu częścią odzieży, maską, maseczką bądź przyłbicą także podczas trwania obrzędów liturgicznych. Dotyczy to również usługujących. Z tego obowiązku wyłączeni są jedynie duchowni i to tylko w trakcie sprawowania kultu religijnego. Przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta, nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.

7. Na cmentarzach obowiązuje zasada dystansowania się także poza ceremoniami pogrzebowymi. Informację o tym należy wywiesić na bramie/bramach cmentarza.

12.Podtrzymuję zawieszenie wszelkich rekolekcji, misji, wyjazdów i spotkań formacyjnych, a także konwentów i konferencji dekanalnych oraz zjazdów kursowych.

BISKUP OPOLSKI  + Andrzej Czaja

DSC00363 Copy

Jezu ufam tobie

O godz. 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kościele w Sławięcicach (transmitowane przez Facebook i You Tube