23.09.2018 AD – 30.09.2018 AD

1. Od poniedziałku do czwartku w naszej parafii będzie wizytacja kanoniczna. Gościć będziemy opolskiego biskupa pomocniczego bpa. Pawła Stobrawę. W gazetce i w ogłoszeniach znajdziemy dokładny plan wizytacji. Zapraszam poszczególne grupy na spotkania z biskupem. Wszystkich parafian natomiast zapraszamy na uroczystą Msze św. we wtorek o godz. 18.00 a chorych i seniorów w środę o godz. 14.00. Proszę o zgłoszenie chorych, którzy nie mają jak przyjechać a także zgłoszenie się chętnych, którzy dysponują samochodami i mogą chorych do kościoła przywieźć.

2. Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.30.

3. Przygotowanie sali straży pożarnej na spotkanie z biskupem w poniedziałek o godz. 17.00.

4. Próba scholii w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy na to spotkanie także dzieci, dziewczynki i chłopców, od klasy 2, które chcą śpiewać w scholii.

5. Spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 9.00 a Marianek o godz. 10.30.

6. W piątek na Mszę młodzieżową zapraszamy uczniów klasy VI, którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania a także ich rodziców. Podczas tej Mszy św. złożą deklaracje podpisane przez siebie i rodziców. Deklaracje można odebrać u katechety lub w zakrystii. Po Mszy św. spotkanie.

7. W przyszłą niedzielę przeżywamy w parafii dożynki. Podziękujmy wszyscy za plony ziemi, z których na co dzień korzystamy. Parafian, którzy chcą przynieść dary na stół dożynkowy, prosimy by uczynili to do soboty rano.

8. Przy wyjściu z kościoła i w kancelarii można nabyć kalendarze diecezjalne i misyjne diecezjalne. Dochód z ich sprzedaży wspiera diecezjalne dzieła skierowane do rodzin i misjonarzy. Koszt kalendarza 5 zł.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W przyszłą niedzielę kolekta parafialna na ogrzewanie kościołów.

10. Dziękuję za sprzątanie kościołów i przygotowanie ich na spotkania z biskupem.

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Gojawiczyńskiej 11, 13, 28, 29, 30, ul. Kameralna 17, 19, ul. Książąt Opolskich 2 i innych mieszkańców tych ulic.

12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Jaskółek 17a, Skowronków 12, 18 i 22a.

13. 6 października odbędzie się pielgrzymka członków Caritas do Trzebnicy, koszt 50 zł. Zapisy u pani Iwony Glagla do środy.

14. Uczestnicy pielgrzymki do Kalisza i Lichenia w zakrystii mogą odebrać pamiątkowe zdjęcia. Młodzież, która uczestniczyła w pielgrzymce do Rzymu może zamówić fotoksiążkę z tego wydarzenia lub płytę ze zdjęciami. Uczestnicy pielgrzymki na Litwę mogą zamówić płytę ze zdjęciami.