31.05.2020 AD – 07.06.2020 AD

1. W najbliższy czwartek przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana jest to także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo i Mszę św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a także za powołanych. Mszy świętej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. Andrzej Anderwald, rektor Seminarium Duchownego w Opolu.

2. W najbliższą sobotę po kilkumiesięcznej przerwie będą odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy, aby wszystkich tych chorych, których kapłani mają odwiedzić na nowo zgłosić, także tych którzy byli na stałe zapisani do odwiedzin.

3. Przeżywamy dzisiaj kiermasz.151 rocznica konsekracji naszego kościoła. Przy wyjściu i w zakrystii możemy nabyć zdjęciową kronikę Jubileuszu 150-lecia kościoła, która świętowaliśmy przed rokiem, w cenie 20zł..

4. Przypominamy, że według nowych wytycznych, w nabożeństwach w kościele nie obowiązują limity wiernych, jednakże zachowujmy dystans i zasłaniajmy usta i nos.

5. Biskup Opolski w nowym dekrecie znosi dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej dla wszystkich wiernych przebywających na terenie Diecezji Opolskiej w niedziele i dni świąteczne. Z dyspensy nadal mogą korzystać trzy grupy osób: (1) osoby w podeszłym wieku, (2) osoby z objawami infekcji oraz (3) ci, którzy odczuwają wzmożoną obawę przez zakażeniem

6. 11 czerwca obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z nowymi wytycznymi mogą odbyć się procesje ale z pewnymi ograniczeniami. Dlatego w naszej parafii zapraszamy na procesję, wokół kościoła do czterech ołtarzy a wszyscy będziemy mogli w niej uczestniczyć na terenie wokół kościoła lub w kościele. Prosimy, aby ołtarze przygotowali: I młodzież z ks. Mateuszem, II rodzice dzieci pierwszokomunijnych, III Miejsce Kłodnickie, IV Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic.

7. Nie będzie już transmisji Mszy św. jedynie Msza św. w niedziele o godz. 11.00 będzie transmitowana na radio Lenka. Dziękujemy za pomoc w transmitowaniu nabożeństw i Mszy św. przez ostatnie tygodnie a także za uczestnictwo w nich, w waszych domach. Zapraszamy już do kościoła na msze św. i nabożeństwa.

8. Parafia św. Zygmunta w Koźlu zaprasza na męski różaniec, w sobotę 6 czerwca o godz. 8.00 w kościele NMP.

9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. W przyszłą niedzielę  kolekta na kurię i seminarium.

10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Gałczyńskiego 1, 3, 6, 7, 25, ul. Kołłątaja 2, 11, 19, 31

11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Jaskółek 1 oraz ul. Szpaków 1 i 1.