13.10.2019 AD – 20.10.2019 AD

1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski. Po mszach św. możemy nabyć kremówki, dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na różne wydarzenia młodzieżowe i na wyjazdy młodych naszej parafii. Po mszy św. możemy także złożyć do puszek ofiarę na fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Zapraszamy codziennie przez cały październik dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa różańcowe, pół godziny przed mszą św. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy co tydzień do prowadzenia różańca. We wtorek na różaniec przyjdzie klasa VII, w środę klasa VI, w czwartek klasa VIII a w piątek I ponadpodstawowa. Natomiast dzieci poprowadzą różańce w każdy poniedziałek.
  3. Spotkanie katechetyczne dla dorosłych „Wokół Katechizmu” w czwartek o godz. 19.15 w salce na plebanii. Omawiać będziemy dokument papieża Franciszka Amoris Letitia punktu od 313 do 325.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasa VIb grupa pana Klaudiusza Bialika w środę o godz. 17.15.
  5. Dekanalne czuwanie młodzieżowe w 35-tą rocznicę śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki pt. Śladami bł. Ks. Jerzego 18 października (piątek) godz. 19.00 kościół w Sławięcicach. Po czuwaniu zapraszamy na poczęstunek do salki.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Misyjną. W naszej parafii będziemy gościli ks. David Okullu z Ugandy, na mszach św. w sobotę o godz. 18.00 oraz na wszystkich mszach św. w niedzielę. Ks. D. Okullu jest proboszczem parafii Niepokalanego Serca Maryi w miejscowości Pabo, na północy Ugandy, gdzie oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi organizację niosącą pomoc ofiarom wojny w tym kraju. Kolekta przeznaczona będzie na misje, dla parafii ks. Okullu i organizacji, która prowadzi. Szczegóły na str. 3 gazetki.
  7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów a spotkanie Marianek o godz. 11.30.
  8. Próba chóru we wtorek o godz. 19.15
  9. W dzisiejszej gazetce a także na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki za zmarłych.
  10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary w przyszła niedzielę kolekt misyjna (kolekta remontowa będzie w czwarta niedzielę października 27.10).
  11. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 proszę do sprzątania mieszkańców ul. Sławięcicka, 31, 35, 43, 49, 56, 62, 75, 77, 77a, a także innych mieszkańców tych ulic.
  12. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców Szpaków 15, 17 i 2a..

Ogłoszenia inne:

- Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górze św. Anny w sobotę 19 października początek godzina 10.00.

- EKSTREMALNY MĘSKI WEEKEND to wspólna wędrówka mężczyzn pragnących lepiej poznać siebie, zastanowić się co tak naprawdę w moim życiu jest ważne, chcących pogłębić swoją relację z Bogiem. To wszystko w otoczeniu natury (w tym roku w Górach Sowich), wraz z innymi mężczyznami myślącymi podobnie, podczas trudów wędrówki z ciężkim plecakiem, wieczorów przy ognisku, spania w namiocie oraz niespodzianek przygotowanych przez organizatorów. Nie idziesz sam. Jesteś w zespole 8-10 osobowym. Mogą to być twoi sprawdzeni kumple, ale jeśli żaden z nich się nie zdecyduje, to będziesz miał okazję poznać nowych. Ruszamy 17 października o 21.00. Zakończenie natomiast przewidziane jest na 20 października na godz. 13. Każdy uczestnik musi mieć ważny dokument tożsamości.

Aby się zapisać, trzeba wejść na stronę: www.niezlomny24.pl. Tam też można znaleźć szczegóły dotyczące bagażu, opłat i dojazdu.