Schola

Schola parafialna rozpoczęła swoją działalność przy parafii we wrześniu 1984 roku.

„O Cecylio męczennico, Ty nas strzeż opieką SwąNiech na cześć Twą cna dziewico, czystą pieśnią serca brzmią”

Schola parafialna rozpoczęła swoją działalność przy parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach we wrześniu 1984 roku. Od tego czasu do dnia dzisiejszego prowadzi ją Jolanta Hyla. Grupa skupia w swoich szeregach dzieci i młodzież z terenu osiedla Sławięcice.

Próby odbywają się w piątki przed mszą św. wieczorną.

Schola spełnia swoje zadanie w parafii poprzez ubogacanie śpiewem liturgii mszy świętych i nabożeństw w niedziele oraz podczas uroczystości i świąt. W sposób szczególny uczestniczy w czasie rorat, nabożeństw różańcowych czy majowych, swoim śpiewem wychwalając Pana Jezusa i Jego Matkę. Co roku przygotowuje wraz z innymi grupami muzycznymi  koncert kolęd.
W repertuarze wykonywanym przez scholę znajdują się pieśni i piosenki religijne odpowiednio dobrane do okresu liturgicznego, a w szczególności śpiewy naprzemienne, dzięki którym włącza się w śpiew wszystkich wiernych.

W czasie swojego istnienia schola kilkakrotnie przygotowywała jasełka oraz program artystyczny
z okazji Dnia Matki, który był prezentowany w czasie nabożeństw.
Pierwszy skład scholi  (dane z roku 1986):
Gisman Edyta
Baran Karina
Adamska Marzena
Adamiec Ewa

Obecny skład scholi (dane -  listopad 2010):
Glagla Agnieszka
Glagla Joanna
Pawliczek Anna
Pawliczek Małgorzata
Gowin Oliwia
Dziambor Krystyna
Duk Patrycja
Duk Bartosz
Moszko Joanna
Łada Julia
Cedzich Dominik
Rypa Wiktoria
Burzan Marta
Wojton Magda
Slotosz Jesica
Kramarczyk  Mateusz
Kramarczyk Angelika

Próby odbywają się w piątki przed mszą św. wieczorną.

Serdecznie zapraszamy dziewczynki od 3 klasy wzwyż – również z gimnazjum.