Bractwo św. Józefa

Bractwo św. Józefa erygowane przez biskupa opolskiego Andrzeja Czaję 1 maja 2012 r.

Jest to wspólnota modlitewno-apostolską mężczyzn, którą łączy troska zarówno o własną formację, jak i o zbawienie środowiska, w którym członkwie ci żyją oraz pracują (rodzina, parafia, ojczyzna).

Siedzibą Bractwa św. Józefa jest Jemielnica, w nawiązaniu do historycznej siedziby bractwa, które zostało tam powołane przez Cystersów w XVII wieku i istniało do lat 60. XX wieku, a obszarem jego działalności jest teren diecezji opolskiej.

Bractwo św. Józefa zaprasza do swoich szeregów mężczyzn, którzy ukończyli 18. rok życia i pragną:

- uświęcić siebie przez na śladowanie św. Józefa i wzywanie w modlitwie jego wstawiennictwa,

- wspierać modlitwą rodziny, zwłaszcza zagrożone rozbiciem oraz osoby chore i umierające,

- doświadczyć braterskiej wspólnoty, która modli się i nawzajem wspiera, spotyka na modlitwie i Eucharystii oraz wspólnie pielgrzymuje,

- dążyć – przez stałą formację – do dojrzałego realizowania powołania męża i ojca rodziny, a w przypadku duchownych – pasterza i przewodnika wspólnoty wiernych,

- odważnie dawać świadectwo swojej wiary przed światem poprzez zaangażowanie w parafii, w środowisku rodzinnym, zawodowym i lokalnych społecznościach.

W 6 rocznicę powstania Bractwa św. Józefa 1 maja 2018 r. zostało przyjętych do Bractwa kolejnych 44 mężczyzn, w tym 5 z naszej parafii. Jest nas zatem obecnie 798 mężczyzn, w tym 10 z naszej parafii. Mężczyzn zainteresowanych wstąpieniem do Bractwa św. Józefa odsyłamy na stronę internetową www.bractwoswjozefa.pl lub prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Przypominamy również, że w każdą trzecią niedzielę miesiąca w naszym kościele przed poranną Mszą św. o godz. 7:00 odprawiane są Godzinki do św. Józefa.

Wszelkie informacje na temat działalności Bractwa św. Józefa, terminy pielgrzymek, rekolekcji i zapisy na nie są dostępne na stronie www.bractwoswjozefa.pl , a także na profilu Facebook.com/bractwoswietegojozefa.

 

Ogłoszenia dotyczące najbliższych wydarzeń:

Jeżeli chodzi o działalność Bractwa, to w tym roku czekają nas jeszcze 2 spotkania formacyjne – jesienne i zimowe. Najbliższe spotkanie formacyjne Rejonu Kędzierzyn odbędzie się 20 września w naszej parafii o godz. 18:00. Spotkanie takie to Eucharystia, nabożeństwo do św. Józefa, konferencja wygłoszona przez rektora Bractwa – ks. Waldemara Musioła lub wicerektora Pawła Chylę.

Na spotkanie w kościele zapraszamy wszyskich naszych parafian, a szczególnie mężczyzn zainteresowanych Bractwem.

Po uroczystościach w kościele odbędzie się braterskie spotkanie członków oraz zainteresowanych na probostwie.

Oprócz tego, w tym roku odbędzie się jeszcze pielgrzymka Bractwa do Kalisza do Sanktuarium św. Józefa 6 października oraz 3-dniowe rekolekcje w Diecezjalnym Ośrodku Wypoczynkwym „Rybak” w Głębinowie nad Jeziorem Nyskim w dniach 16-18 listopada. Następne rekolekcje planowane są w Głuchołazach w ośrodku „Skowronek” w dniach 1-3 marca 2019 r.