Chór

Chór działający przy naszej parafii założył i prowadzi od 1960 roku, organista Melchior Jochem.

Obecnie liczy 23 członków. Są to osoby w różnym wieku, wykonujące różne zawody, są emeryci, jest też młodzież ucząca się.

Łączy nas przede wszystkim radość śpiewania na chwałę Boga.

Posłannictwem chóru jest uświetnianie mszy świętych i nabożeństw podczas świąt oraz uroczystości kościelnych i parafialnych. Grupa ubogaca swoim śpiewem odpusty i kiermasze parafialne, uroczystości związane z kalendarzem roku liturgicznego oraz uroczystości okolicznościowe, tj. śluby, pogrzeby, urodziny. Corocznie grupa występuje podczas koncertu kolęd w naszej parafii oraz w innych parafiach. Obchodzony jest również bardzo uroczyście dzień wspomnienia świętej Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Oprócz swoich zadań związanych z uświetnianiem liturgii, chórzyści bardzo chętnie integrują się w czasie wspólnych wycieczek  i spotkań.

Obecny skład chóru parafialnego:

SOPRANY ALTY TENORY BASY
Krzysztof Jochem
Henryk Hyla
Krzysztof Cedzich

Próby odbywają się w środy po mszy św. wieczornej – ok. godz. 1900.

Zapraszamy wszystkich chętnych na próby od września 2011 r.

Chór i orkiestra - Boże Ciało 13.06.1968

Chór -  26.11.2006