12.05.2019 AD – 19.05.2019 AD

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klasy VII i VIII z Miejsca Kłodnickiego w czwartek po Mszy św. w Miejscu Kłodnickim.
  2. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00, Marianek o godz. 11.30. Spotkanie scholii w piątek o godz. 17.00.
  3. Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rity w Głębinowie w środę 22 maja o godzinie 16.00.
  4. Spotkanie Rady parafialnej w czwartek o godz. 19.00 w salce na plebanii. Zapraszam także na to spotkanie wszystkie osoby zaangażowane w przygotowania do świętowania Jubileuszu 2 czerwca a także wszystkich, którzy pragną pomóc w przygotowaniu: kościoła, otoczenia oraz samej uroczystości.
  5. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież naszej parafii na plener plastyczno - fotograficzny pt.: 150 lat kościoła w oczach dzieci i młodzieży w sobotę 18 maja 2019 r. w godzinach 11.00-14.30 Spotykamy się obok naszego ANIOŁA przy kościele. Będziemy – każdy według swego pomysłu – wyklejać, malować, rysować, szkicować, fotografować… naszą świątynię. Materiały potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy. ZAPRASZAMY dzieci młodsze z opiekunami a także starsze!!!
  6. 150. rocznica kościoła to inaczej urodziny naszego kościoła. Dla solenizanta przygotowaliśmy prezent (kielich i ornat, które uroczyście zostały przekazane w Wielki Czwartek), pragniemy także zachęcić parafian do przygotowania drobnego prezentu dla Żywego Kościoła. To znaczy: przy okazji świętowania Jubileuszu chcemy wesprzeć potrzebujących (naszych parafian a także mieszkańców Barki i naszego DPS) dlatego zachęcamy, aby przynosić produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, słodycze, przybory szkolne i plastyczne, proszki, płyny. Przy chrzcielnicy będą wystawione kosze. Pomoc potrzebującym będzie najlepszym prezentem.
  7. Spotkanie przed pielgrzymkowe dla osób jadących do Medjugorie, w przyszłą niedzielę 19 maja o godz. 16.00 na spotkaniu wpłacamy resztę opłaty za wyjazd.
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary w przyszłą niedzielę kolekta remontowa.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 proszę do sprzątania mieszkańców ul. Asnyka 10, 11, 17, 31, 36/1, 4/4, ul. Kameralna 8, 18, 22, a także pozostałych mieszkańców tych ulic.
  10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Czyżyków 5, Krucza 5 i Szpaków 16.
  11. W sobotę 18. maja o godz. 16.00 na Górze św. Anny pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów.
  12. Tegoroczna procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Sławięcicką, Eichendroffa, Pieli obok krzyża i cmentarza i Sławięcicką do kościoła. Proszę by ołtarze przygotowali: na końcu ul. Pieli - Młodzież, II przy krzyżu – członkowie Caritas i Margaretek, III przy cmentarzu – członkowie Mniejszości Niemieckiej, IV przy kościele – strażacy.
  13. Zapraszamy na Sławięcicką pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od 24 do 27 czerwca. Szczegóły w gazetce parafialnej na stronie 3 i na plakacie.
  14. Zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 12 maja o godz. 16.00 i 18.00. Bilety w cenie co najmniej 30 zł do nabycia w kasach kin MOK, jak również w MBP przy kozielskim Rynku. Organizatorem jest między innymi Caritas Diecezji Opolskiej, pieniądze zebrane ze sprzedaży cegiełek przeznaczone zostaną na hospicjum budowane w naszym mieście.