9.12.2018 AD – 16.12.2018 AD

1. Zapraszamy na dekanalne czuwanie młodzieżowe. W piątek 14 grudnia o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież młodszą w ramach przygotowania do bierzmowania oraz młodzież starszą także studentów i pracujących. W programie: Koncert zespołu Full Power Spirit, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia, spotkanie młodzieży przy gorącej herbacie.
  2. W sobotę od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych.
  3. Próba scholii w piątek o godz. 17.00.
  4. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 11.00.
  5. Spotkania kandydatów do bierzmowania klasa VI: grupa Pana Joachima Kurzaja we wtorek o godz. 17.00, grupa pani Joanny Cedzich w środę o godz. 17.00
  6. Spotkanie Wokół Katechizmu w czwartek o godz. 19.00. Spotkanie będzie poświęcone adhortacji papieża Franciszka Amoris Letitia, dotyczącej małżeństwa i rodziny (numery 58 do 164)
  7. W czwartą niedzielę Adwentu młodzież naszej parafii będzie sprzedawać pierniki świąteczne. Wszystkich chętnych, którzy chcą upiec pierniki proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
  8. Po mszach świętych można nabyć Caritasowe świece wigilijne a także opłatki.
  9. W kancelarii, jeszcze tylko do środy, można zamawiać czasopismo Misyjne Drogi na 2019 rok. Koszt rocznej prenumeraty wynosi 30 zł.
  10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. Po Mszach świętych do puszek ofiara na Kościoły Wschodnie. W przyszłą niedzielę kolekta remontowa.
  11. Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie, Termin: 30.06-7.07.2019, Cena: 1270 zł + 40e: W programie między innymi: Marija Bistrica, Zadar Medjugorie, Mostar, Neum, Dubrownik, Zagrzeb. Zapisy w kancelarii parafialnej. W zakrystii i na stoliku są szczegółowy plan pielgrzymki. Przy zapisie zaliczka 300 zł.
  12. Parafia organizuje wyjazd na Koncert Betlejem w Polsce w Spodku w Katowicach. Są jeszcze wolne miejsca zapraszamy wszystkich chętnych. Wyjazd 3 stycznia czwartek ok. 17.00. koncert w Spodku w Katowicach o 19.00. Koszt 50 zł bilet + 20 zł autobus. Zapisy tylko do poniedziałku w zakrystii wraz z zaliczką 20 zł.
  13. Z kwesty przeprowadzonej w dn.01-02.12.br  na rzecz podopiecznego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Janek" dla  6-letniego Alana wolontariusze naszej szkoły nazbierali 1100 zł. Bóg zapłać za te ofiary i za zaangażowanie naszych wolontariuszy.
  14. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców ul. Niezdrowicka 3, Serdeczna 17, 21, 44, 48, 50, 52 i innych mieszkańców tych ulic.
  15. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Szpaków 5, Jaskółek 4 i Czajki 8.
  16. Zapowiedzi przedślubne. Michał Paździor, kawaler, zamieszkały w Świdniku i Daria Konieczna, panna zamieszkała w Sławięcicach, zapowiedź pierwsza.
  17. Bal Caritasowy będzie 23 lutego 2019r. przy chrzcielnicy znajduje się kosz na fanty na loterię na ten bal.
  18. Szukamy archiwalnych zdjęć. Z okazji zbliżającego się Jubileuszu 150-lecia naszego kościoła pragniemy przygotować wystawę archiwalnych zdjęć i dokumentów, których treść dotyczy naszego kościoła i parafii w minionym okresie. Interesują nas zdjęcia z wydarzeń kościelnych, zdjęcia księży, którzy u nas kiedyś pracowali, zdjęcia prywatne z dawnych lat, ale związane z kościołem (śluby, I komunie św. i inne). Zdjęcia po wcześniejszym zeskanowaniu można przesyłać  e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Oczywiście zdjęcia można również dostarczyć w formie oryginałów (papierowe zdjęcia). Gorąco proszę, aby do zdjęcia dołączyć krótki opis co lub kogo zdjęcie przedstawia i ewentualnie w jakim roku je wykonano. Wszystkie zdjęcia oryginalne zostaną oddane właścicielom. Na wystawie użyjemy kopii zdjęć. Ustalmy, że zdjęcia można przesyłać (przynosić) do końca stycznia 2019 roku.
  1. 9, 15 i 16 grudnia r., na terenie powiatów kędzierzyńsko-kozielskiego i krapkowickiego odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Dzień Dawcy Szpiku dla Madzi, Olivera i Innych”. Także w naszej parafii odbędzie się taka akcja. Termin przyszła niedziela 16 grudnia od godziny 8.00 do 13.00 w salce na plebanii.

Podczas Dnia Dawcy Szpiku wszystkie zdrowe osoby, w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Szpik nie jest pobierany z kręgosłupa. Istnieją dwie metody pozyskania komórek macierzystych:

- Pierwsza z nich to pobranie komórek macierzystych z krwi obwodowej . Metoda ta stosowana jest w 80% przypadków. Zazwyczaj wiąże się ona z jednodniową wizytą w klinice pobrania.

- Drugą metodą jest pobranie szpiku z talerza kości biodrowej. Metoda ta wiąże się z 2-3 dniowym pobytem w szpitalu ze względu na konieczność znieczulenia ogólnego.

Gorąco zachęcam do zapoznania się ze szczegółami bycia potencjalnym dawcą szpiku oraz ewentualnej rejestracji”