5.08.2018 AD – 12.08.2018 AD

1. Zapraszamy na nocne czuwanie do Turzy Śląskiej dnia 29.08.2018r. Koszt przejazdu 25zł. Zgłoszenia wraz z opłatą do dnia 23 sierpnia przyjmują: M. Poloczek (tel. 77-4815233), K. Kołodenna (tel.77-4815211) oraz M. Bichmann. Odjazd autobusu obok Krzyża godz.17:10, na przystanku koło cmentarza 17:15, z Miejsca Kłodnickiego 17:20.
  2. W dniach 28-29 sierpnia (wtorek-środa) na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza. Towarzyszyć jej będzie motto: «Gramy w drużynie Chrystusa». Zachęcam ministrantów, lektorów i lektorki naszej parafii do udziału. Zapisy do 19 sierpnia zakrystii.
  3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za ofiary na kwiaty w Sławięcicach. W sobotę o godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę mieszkańców Niezdrowicka 3, Serdeczna 17, 21, 44, 48, 50, 52 i innych mieszkańców tych ulic.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty w Miejscu Kłodnickim. W tym tygodniu proszę do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Czyżyków 5, Krucza 5 i Szpaków 5.
  5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP kolekta parafialna a w przyszłą niedzielę kolekta remontowa.
  6. Kolejny raz organizowana jest akcja zbierania elektrośmieci, której celem jest wsparcie dzieł misyjnych. Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny można przynieść na parking przy kościele w sobotę 25 sierpnia do godz. 9.00.. Szczegóły na ulotce i plakacie.
  7. 42. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy w najbliższych dniach pod hasłem: «Idziemy do Matki w świetle i mocy Ducha Świętego». Pielgrzymkę zakończy Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 18 sierpnia o godz. 11.00. Zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Wszystkie informacje dostępne są i będą na bieżąco udostępniane na stronie internetowej pielgrzymki: www.pielgrzymka-opolska.pl. Także Radio Doxa zaprasza do studia pielgrzymkowego na swojej antenie codziennie od poniedziałku do piątku o 19.30 oraz transmisje wieczornych nabożeństw o 20.00 i Mszy św. na jasnogórskim szczycie w sobotę o g.11.00.
  8. Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic i Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej zapraszają nam KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ „U ŚWIĘTEJ KATARZYNY W SŁAWIĘCICACH” wystąpią: KONCERTOWA ORKIESTRA DĘTA  POWER OF WINDS POD DYREKCJĄ KLAUDIUSZA JANI; IZABELA MIGOCZ – sopran, prowadzenie koncertu 2 września 2018 r., godz. 19.00 Kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Sławięcice Kędzierzyn-Koźle Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy! Patronat Honorowy Sabina Nowosielska Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle.