•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Pielgrzymka do źródeł Miłosierdzia

W związku z przeżywanym Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia 14 września pielgrzymowaliśmy śladami św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. Najpierw modliliśmy się w bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach a przy chrzcielnicy, nad którą został ochrzczony Karol Wojtyła odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Następnie zwiedzaliśmy muzeum Dom Karola Wojtyły. Był też oczywiście czas na wadowickie kremówki.

Z Wadowic pojechaliśmy do Krakowa - Łagiewnik. W Sanktuarium św. Jana Pawła II na "białych morzach" modliliśmy się przy relikwiach świętego papieża. Stąd przeszliśmy a niektórzy przejechali autobusem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Tu wspólnie przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia, aby uzyskać odpust jubileuszowy. Modliliśmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego i przy relikwiach św. Faustyny Kowalskiej w kaplicy klasztornej św. Józefa. O godz. 15.00 uczestniczyliśmy w koronce do Miłosierdzia Bożego. Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy udziałem we Mszy Świętej.

 

DSC02619

 

DSC02626