Czekamy.

DSC02033

Już w piątek przyjmiemy naszych miłych gości ze Stanów Zjednoczonych z Teksasu (po prawej strone u góry flaga Teksasu).

Bierzące informacje na Facebook`u Strefa Młodych . Na gorąco zdjęcia, zaproszenia, wiadomości itp. a niżej znajdziemy plan Dni w Diecezji z naszego miasta.

ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY (ŚDM)

DNI W DIECEZJACH (DwD)

(program niektórych ważniejszych wydarzeń w ramach ŚDM i Dni w Diecezjach – w Kędzierzynie – Koźlu, Opolu, Sławięcicach, na Górze Św. Anny)

Środa 20 lipca - Dzień Spotkania

Kędzierzyn – Koźle -godziny popołudniowe - przyjazd młodzieży do parafii (nie dotyczy naszej parafii – do naszej parafii młodzież przyjedzie w piątek)

Czwartek 21 lipca - Dzień Poznania i prezentacji kultury własnych krajów

Kędzierzyn – Koźle - 13.oo - 19.3o wycieczka autobusowa dla młodzieży z zagranicy połączona ze zwiedzaniem miasta i docelowo dojazd do różnych miejsc Kędzierzyna – Koźla i okolic.

20.00 wspólna Msza Święta w kościele na Piastach – ZAPRASZAM DO UDZIAŁU MŁODZIEŻ NASZEJ PARAFII

Piątek 22 lipca - Dzień Miłosierdzia

Kędzierzyn – Koźle - do południa – dzieła miłosierdzia w parafiach

14.oo - 16.oo spotkanie wszystkich przybyłych do naszego powiatu grup młodzieżowych w Hali Śródmieście przy Alei Jana Pawła II.

16.3o przemarsz w stronę Starostwa Powiatowego Aleją Jana Pawła II;

17.oo uroczyste zasadzenie Drzewa Światowych Dni Młodzieży przy Starostwie!

17.45 zbiórka przy kościele świętego Mikołaja

18.oo rozpoczęcie Drogi Światła - procesyjne przejście do kościoła świętego Eugeniusza - kościoła Roku Jubileuszowego. Zakończenie nabożeństwa około godz.20.3o

W SŁAWIĘCICACH w godzinach popołudniowych i wieczornych przywitamy młodzież ze Stanów Zjednoczonych (przy hotelu Hugo)

Sobota 23 lipca - Dzień Wspólnoty

Autobusowe wyjazdy wszystkich uczestników ze swoich parafii:

- na Górze Świętej Anny od godz.9.oo udział w uroczystościach,

- na Górze Świętej Anny o godz.10.oo rozpoczęcie mszy świętej

- przejazd wyznaczonymi trasami na parking do Opola.

- w Opolu udział w "opolskim programie",

- Koncert Uwielbienia około godz.16.oo

W SPOTKANIACH UCZESTNICZY TAKŻE MŁODZIEŻ NASZEJ PARAFII

Niedziela 24 lipca - Dzień Rodzinny

Msza święta w każdej parafii pobytu młodych

W SŁAWIĘCICACH – o godz. 11.00 - uroczysta MSZA ŚW. z udziałem młodzieży ze Stanów Zjednoczonych, młodzieży naszej parafii oraz parafian.

Po Mszy św., w ogrodzie plebanijnym, posadzenie pamiątkowego drzewa ŚDM

OD 14.00 do 16.00 młodzież odwiedza rodziny naszej parafii (popołudniowa kawa)

Około godz. 16.00 nasi goście i młodzież naszej parafii jedzie na Festyn do Koźla

Program festynu w Koźlu:

15.30 spotkanie na Rynku w Koźlu, przemarsz na Stadion Odry, ul. Chrobrego MARSZ DLA ŻYCIA i RODZINY.

16.15 Musztra Paradna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu;

występ Zespołu Tanecznego "Perełki" - Reńska Wieś

17.00 Biesiada Kozielska z Zespołem Komorno;

- nauka poloneza, wspólne śpiewanie

- Play & Play - zabawy integracyjne (w przerwach Koncertu)

19.oo - koncert zespołu Rebelianci

W SŁAWIĘCICACH około 20.00 spotkanie wieczorne przy ognisku w ogrodzie plebanijnym młodzieży ze Stanów i młodzieży naszej parafii