Rekolekcje_2012Kościół naszym domem… Tutaj święty szuka siły do wytrwania, a grzesznik do nawrócenia, świętemu Jezus obmywa tutaj tylko nogi, a grzesznika kąpie w Bożym miłosierdziu…

Drodzy Parafianie,

W czasie swojej pielgrzymki do rodzinnego kraju, papież Benedykt XVI, wołał: „gdzie jest Bóg,  tam jest przyszłość. . . Gdzie obecny jest Bóg, tam jest nadzieja i tam otwierają się nowe i często nieoczekiwane perspektywy, które wykraczają poza dzień dzisiejszy i sprawy nietrwałe”.

Tego Boga nie musimy szukać w zaświatach. On jest obecny wśród nas, w nas, w naszym życiu. Stoi po stronie człowieka i ludzkich spraw.

Rekolekcje wielkopostne stwarzają dla każdego z nas okazję, aby tej prawdy doświadczyć z życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym. Czas zadumy i ciszy, towarzyszący przeżywaniu Wielkiego Postu, może nam pomóc wyrwać się z przytłaczającej nas wieloma kłopotami i troskami codzienności, aby zaczerpnąć nadziei. Nie możemy zamknąć swojego życia między ekranami telewizorów i sklepowymi półkami, bo to życie nasze warte jest o wiele głębszego zainteresowania. To ludzkie życie przyjął sam Bóg, który stając się człowiekiem w Jezusie Chrystusie, to ludzkie życie odkupił za cenę śmierci na krzyżu.

Prawdziwy dom tworzą nie mury, nie pięknie wyposażone i umeblowane pokoje, ale ludzie, którzy tam mieszkają, dzieląc się ofiarną miłością, nadzieją w trudnych chwilach. Prawdziwy dom, to nie tylko miejsce, gdzie mamy swoje mieszkanie, ale gdzie powracamy z radością i gdzie jesteśmy oczekiwani. Prawdziwy dom, to miejsce, gdzie rodzi się życie. Prawdziwy dom, to miejsce, gdzie jest ojciec, matka, bracia i siostry. Czyż takim domem nie jest dla nas Kościół ? Przecież to tutaj,  zawsze każdy jest oczekiwany przez kochającego Boga. Tutaj święty szuka siły do wytrwania, a grzesznik do nawrócenia, świętemu Jezus obmywa tutaj tylko nogi, a grzesznika kąpie w Bożym miłosierdziu. Tutaj przynosimy do Chrystusa i Jego Matki nasze radości, smutki, troski, nadzieje, boleści, nasze trudne sprawy i nasze krzyże. Tutaj możemy być pewni, że zostaniemy wysłuchani z miłością. Tutaj możemy razem z naszymi braćmi i siostrami dzielić się wiarą, niekiedy tak bardzo trudną do przeżywania, bo Kościół jest nie tylko Boży i święty, ale też ludzki i grzeszny.        Dzisiaj Jezus i Jego Matka zapraszają nas znowu do Domu Ojca, tutaj w naszej parafii, w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, naszych tegorocznych rekolekcji, aby Bóg był obecny w naszym życiu, aby znalazł prawdziwy dom w naszych sercach, w naszych rodzinach, w naszych sąsiedzkich relacjach, w naszych codziennych sprawach.

o. Kazimierz Zdziebko, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej

10.00 – 11.40    Spotkanie, Msza św. z nauką dla dzieci

12.00 – 12.45    Msza św. z nauką dla technikum

18.00                Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź:  codziennie, półgodziny przed Mszą św.

o. Kazimierz Zdziebko

Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej