•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 

Rekolekcje_2012Kościół naszym domem… Tutaj święty szuka siły do wytrwania, a grzesznik do nawrócenia, świętemu Jezus obmywa tutaj tylko nogi, a grzesznika kąpie w Bożym miłosierdziu…

 

Drodzy Parafianie,

W czasie swojej pielgrzymki do rodzinnego kraju, papież Benedykt XVI, wołał: „gdzie jest Bóg,  tam jest przyszłość. . . Gdzie obecny jest Bóg, tam jest nadzieja i tam otwierają się nowe i często nieoczekiwane perspektywy, które wykraczają poza dzień dzisiejszy i sprawy nietrwałe”.

Tego Boga nie musimy szukać w zaświatach. On jest obecny wśród nas, w nas, w naszym życiu. Stoi po stronie człowieka i ludzkich spraw.

Rekolekcje wielkopostne stwarzają dla każdego z nas okazję, aby tej prawdy doświadczyć z życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym. Czas zadumy i ciszy, towarzyszący przeżywaniu Wielkiego Postu, może nam pomóc wyrwać się z przytłaczającej nas wieloma kłopotami i troskami codzienności, aby zaczerpnąć nadziei. Nie możemy zamknąć swojego życia między ekranami telewizorów i sklepowymi półkami, bo to życie nasze warte jest o wiele głębszego zainteresowania. To ludzkie życie przyjął sam Bóg, który stając się człowiekiem w Jezusie Chrystusie, to ludzkie życie odkupił za cenę śmierci na krzyżu.

Prawdziwy dom tworzą nie mury, nie pięknie wyposażone i umeblowane pokoje, ale ludzie, którzy tam mieszkają, dzieląc się ofiarną miłością, nadzieją w trudnych chwilach. Prawdziwy dom, to nie tylko miejsce, gdzie mamy swoje mieszkanie, ale gdzie powracamy z radością i gdzie jesteśmy oczekiwani. Prawdziwy dom, to miejsce, gdzie rodzi się życie. Prawdziwy dom, to miejsce, gdzie jest ojciec, matka, bracia i siostry. Czyż takim domem nie jest dla nas Kościół ? Przecież to tutaj,  zawsze każdy jest oczekiwany przez kochającego Boga. Tutaj święty szuka siły do wytrwania, a grzesznik do nawrócenia, świętemu Jezus obmywa tutaj tylko nogi, a grzesznika kąpie w Bożym miłosierdziu. Tutaj przynosimy do Chrystusa i Jego Matki nasze radości, smutki, troski, nadzieje, boleści, nasze trudne sprawy i nasze krzyże. Tutaj możemy być pewni, że zostaniemy wysłuchani z miłością. Tutaj możemy razem z naszymi braćmi i siostrami dzielić się wiarą, niekiedy tak bardzo trudną do przeżywania, bo Kościół jest nie tylko Boży i święty, ale też ludzki i grzeszny.        Dzisiaj Jezus i Jego Matka zapraszają nas znowu do Domu Ojca, tutaj w naszej parafii, w czasie tegorocznego Wielkiego Postu, naszych tegorocznych rekolekcji, aby Bóg był obecny w naszym życiu, aby znalazł prawdziwy dom w naszych sercach, w naszych rodzinach, w naszych sąsiedzkich relacjach, w naszych codziennych sprawach.

o. Kazimierz Zdziebko, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej

 

Plan rekolekcji wielkopostnych

Sobota, 10.03

 

16.30 M. Kł      Msza św. z nauką ogólną

18.00              Msza św. z nauką ogólną

 

III Niedziela Wielkiego Postu, 11.03

7.30                Msza św. z nauką ogólną

9.15 M. Kł        Msza św. z nauką ogólną

10.00 DPS       Msza św. z nauką

11.00              Msza św. z nauką ogólną

17.15              Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

18.00              Msza św. z nauką ogólną

 

Poniedziałek, 12.03

7.00                Msza św. z nauką ogólną

8.10 – 9.45      Spotkanie rekolekcyjne dla dzieci

10.00 – 11.40   Spotkanie rekolekcyjne dla gimnazjalistów

12.00 – 12.45   (w auli szkolnej) Spotkanie rekolekcyjne dla technikum

Od 16.00 M. Kł.  Okazja do spowiedzi św.

16.30 M. Kł.       Msza św. z nauką ogólną

18.00                Msza św. z nauką ogólną

19.00                Nauka stanowa dla młodzieży

 

Wtorek, 13.03

7.00                  Msza św. z nauką ogólną

8.10 – 9.45        Spotkanie rekolekcyjne i spowiedź dla dzieci

10.00 – 11.40    Spotkanie rekolekcyjne i spowiedź dla gimnazjalistów

12.00 – 12.45    (w auli szkolnej) Spotkanie rekolekcyjne dla technikum

Od 16.00 M. Kł.  Okazja do spowiedzi św.

16.30 M. Kł.       Msza św. z nauką ogólną

18.00                Msza św. z nauką ogólną

19.00                Nauka stanowa dla małżonków i rodziców

 

Środa, 14.03

7.00                  Msza św. z nauką ogólną

8.10 – 9.45        Spotkanie, Msza św. z nauka dla gimnazjalistów

10.00 – 11.40    Spotkanie, Msza św. z nauką dla dzieci

12.00 – 12.45    Msza św. z nauką dla technikum

Od 16.00 M. Kł.  Okazja do spowiedzi św.

16.30 M. Kł.       Msza św. z nauką ogólną

18.00                Msza św. z nauką ogólną

 

Spowiedź:  codziennie, półgodziny przed Mszą św.

 

o. Kazimierz Zdziebko

Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej