PROPOZYCJE WYJAZDÓW I REKOLEKCJI DLA DZIECI MARYI W 2012 ROKU

Poniżej znajdują się propozycje wyjazdów i rekolekcji dla Dzieci Maryi. Chęć wyjazdu zglaszmy u ks. proboszcza.

1. DIECEZJALNY KURS DLA ANIMATOREK DZIECI MARYI

(od II klasy gimn.) odbywać się będzie od 9 do 11 marca 2012 r. w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni (ul. Ratajskiego 8).

Rozpoczęcie w piątek o 17.00, a zakończenie w niedzielę o 13.00. Koszt 60 zł.

oraz zgłoszenia proszę kierować (do końca lutego) na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie:

2. WIELKOPOSTNY DZIEŃ SKUPIENIA w Nysie

sobota, 24 marca 2012 r.

10.00 – EUCHARYSTIA pod przewodnictwem ks. Prałata Mikołaja Mroza, proboszcza Parafii Św. Jakuba i Agnieszki w Nysie; /Bazylika Mniejsza pw. św. Jakuba i Agnieszki w Nysie/

Spotkanie u Sióstr Elżbietanek (Domu Prowincjalny – kaplica-konferencja i poczęstunek)

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej /kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie/

ok. 14.00 – zakończenie

Będzie zorganizowany transport. W zależności od ilości chętnych piojedziemy pociągiem lub autobusem. Zgłoszenia do końca lutego.

3. WAKACYJNE REKOLEKCJE DLA DZIECI W DIECEZJI OPOLSKIEJ

Jak co roku serdecznie zapraszam Dzieci Maryi do udziału w tegorocznych rekolekcjach wakacyjnych w następujących terminach i ośrodkach:

- GŁOGÓWEK – 09.07 - 16.07. – klasztor Franciszkanów Konwentualnych (ul. Klasztorna 3), kurs animatorek DM - kl. II gimn. i starsze - koszt: 200 zł

- RACIBÓRZ-MIEDONIA 08.07 – 16.07. Diecezjalny Dom Formacyjny (ul. Ratajskiego 8), kl. gimnazjalne i starsze - koszt: 240 zł

- RACIBÓRZ-MIEDONIA 01.08 - 09.08. Diecezjalny Dom Formacyjny (ul. Ratajskiego 8), szkoła podstawowa - koszt: 240 zł

- NYSA 22.07 - 29.07. dom przy klasztorze Ojców Werbistów (ul. Rodziewiczówny 3), szkoła podstawowa - koszt: 230 zł

- NYSA 19.07 - 26.08. dom przy klasztorze Ojców Werbistów (ul. Rodziewiczówny 3), od kl. V SP i kl. gimnazjalne - koszt: 230 zł

Rekolekcje rozpoczynają się w dzień przyjazdu o godz. 18.00 (kolacją), a kończą się w dzień odjazdu ok. 1300 (obiadem).

Prosimy przywieźć ze sobą: Pismo Święte, Drogę do nieba, notatnik, dobry humor  (nie trzeba śpiwora !)