•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Bóg się rodzi

Bóg się rodzi. "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło." Iz 9,1.

DSC05608

Chrystus stał się naszym światłem, abyśmy mogli zobaczyć piekniejszą strone człowieczeństwa i bałagan naszych grzechów. 

DSC05641

Życzę wszystkim parafianom i gościom, aby TO ŚWIATŁO zapaliło się w nas wszystkich całą mocą i wydobyło z nas to co najpiekniesze oraz pomogło uporzadkować to co grzeszne. 
Idziemy w ciemno za światłem

DSC05568Tegoroczne roraty przeżywaliśmy pod hasłem "Poszli w ciemno za ŚWIATŁEM". Podczas mszy świętych roratnich poznawaliśmy świętych: dziewczęta, chłopców, kapłanów, biskupów, małżonków, którzy poszli za Jezusem. Oni pokazali nam, że na tym świecie można kochać Boga i żyć po Bożemu. Dzieci codziennie przychodziły z lampionami, przynosiły serduszka z odpowiedziami na pytania oraz z postanowieniami. Na zakończenie dzieci przyniosły swoje zdjęcia, które zostały zawieszone obok świętych, bo przecież my wszyscy chcemy być świętymi.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w prowadzeniu rorat: organistom i scholi, która codziennie śpiewem ubogacała liturgię, a także dobrodziejom, dzięki którym dzieci codzienni mogły otrzymywać słodkie nagrody. Zobacz zdjęcia.

Roraty sie zakończyły ale my, idzimy w ciemno za ŚWIATŁEM!!! 
Święto Dzieci Maryi

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wspólnota Dzieci Maryi przeżywała swoje święto patronalne. Do wspólnoty zotało przyjętych sześć dziewcząt, a pozostałe odnowiły przyrzeczenia przynależności do wspólnoty.

 

DSC05478

  
Poszli za Światłem - św. Mikołaj

6 grudnia odwiedził nas św. Mikołaj, ten prawdziwy, biskup. 
Wizytacja Biskupa - tak było

IMG_171723 listopada gościliśmy w naszej parafii, w ramach wizytacji kanonicznej, bpa. ordynariusza Andrzeja Czaję.

W galerii można zobaczyć zdjęcia z tego wydarzenia. Tutaj.

Wszystkie zdjęcia można otrzymać na płycie DVD u ks. proboszcza. 
Roraty 2012 - Poszli w ciemno za ŚWIATŁEM

Roraty_2012

„Poszli w ciemno za światłem” to temat tegorocznych rorat przygotowanych przez Małego Gościa Niedzielnego. Zapraszmy także na roraty w naszej parafii:

Roraty w Sławięcicach:

- poniedziałek - piątek: 7.00

- piatek: 18.00

- sobota: 8.00

Roraty w Miejscu Kłodnickim:

- poniedziałek - piatek: 17.00

Piosenka roratnia - podczas rorat towarzyszyc nam będzie piosenka Arki Noego, już dzisiaj możesz jej posłychać i nauczyć się - tutaj.

Konkurs adwentowy na antenie radia Plus:

Po raz kolejny Radio PLUS zaprasza do słuchania audycji roratnich, podczas których dziennikarze wraz z dziećmi będą… poznawali życiorysy wybranych świętych. Audycje od od poniedziałku do piątku o godz. 19:00, od 3 do 21 grudnia. Audycjom towarzyszyć będzie konkurs telefoniczny dla dzieci. Do wygrania: gry komputerowe, audiobooki, książki i słodycze.


 
Strona 25 z 27