•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Wielkom Postem

Adioracja przed Wielkim Postem nosi nazwę Nabożeństwa czterdziestogodzinnego i jest to najkrócej mówiąc „wstęp” do Wielkiego Postu. Polega na nieustannej modlitwie przed uroczyście wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Nazwa wskazuje na upamiętnienie czasu, jaki według tradycji ciało Zbawiciela było złożone w grobie. Ale liczba 40 jest często wymieniana w Biblii i zawsze oznacza święty czas: przed rozpoczęciem nauczania Jezus przebywał na pustyni przez 40 dni, tyle samo czasu padał deszcz w trakcie potopu, Żydzi błąkali się na pustyni przez 40 lat.

Nabożeństwo czterdziestogodzinne ma charakter głównie pokutny oraz przebłagalny. Traktuje się to nabożeństwo również jako chroniące przed złem, pokusami i wszelkimi niebezpieczeństwami. Ma przede wszystkim służyć pogłębieniu naszej wiary i umocnieniu relacji z Bogiem.

  
List Biskupów na Niedzielę św. Rodziny

W niedzielę św. Rodziny w kościołach czytany był list episkopatu pt. ZACHOWUJCIE NIEDZIELĘ, A NIEDZIELA ZACHOWA WASZĄ RODZINĘ. Jego treść znajdziemy tutaj albo poniżej. 
Koncert kolęd

La_vernia_b30 grudnia w naszym kościele o godz. 17.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej „The Nine”

Zespół usłyszymy także w czasie mszy św. o godz. 18.00

Po koncercie oraz po mszy św. będzie możliwość nabycia płyty CD

Serdecznie zapraszymy!

Grupa wokalna „The Nine” www.facebook.com/pages/The-Nine/454997441225796 rozpoczęła swoją działalność jesienią 2011 roku. Zespół tworzą studenci i absolwenci kierunków muzycznych uczelni w Polsce wraz z małą, utalentowaną dziewczynką Jadzią.

Zespół wykonuje utwory chóralne na skład mieszany głównie a cappella. Szczególnym upodobaniem darzy muzykę religijną. Tego rodzaju utwory znajdują się w przeważającej części jego repertuaru.

W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia muzycy występowali dla Śląskich Teksańczyków w USA na zaproszenie ks. Franciszka Kurzaja.

Aspiracją zespołu jest rozwój poprzez sięganie do repertuaru różnych epok, w tym po muzykę współczesną, często stawiającą wykonawcom szczególne wymagania techniczne. 
Nasze Szopki

W naszej parafii w miejscach odprawiania Mszy świetych budujemy szopki przedstawiajace narodziny Jezusa w ubogiej stajni. Tutaj możemy je zobaczyć.

Parafian i gości naszej strony zachęcam do przesyłania zdjęć szopek, które budujemy w naszych domach, byśmy wszyscy mogli je podziwiać. Zdjęcia można przesłać na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , a zostaną umieszczone w naszej galerii.


 
Bóg się rodzi

Bóg się rodzi. "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło." Iz 9,1.

DSC05608

Chrystus stał się naszym światłem, abyśmy mogli zobaczyć piekniejszą strone człowieczeństwa i bałagan naszych grzechów. 

DSC05641

Życzę wszystkim parafianom i gościom, aby TO ŚWIATŁO zapaliło się w nas wszystkich całą mocą i wydobyło z nas to co najpiekniesze oraz pomogło uporzadkować to co grzeszne. 
Idziemy w ciemno za światłem

DSC05568Tegoroczne roraty przeżywaliśmy pod hasłem "Poszli w ciemno za ŚWIATŁEM". Podczas mszy świętych roratnich poznawaliśmy świętych: dziewczęta, chłopców, kapłanów, biskupów, małżonków, którzy poszli za Jezusem. Oni pokazali nam, że na tym świecie można kochać Boga i żyć po Bożemu. Dzieci codziennie przychodziły z lampionami, przynosiły serduszka z odpowiedziami na pytania oraz z postanowieniami. Na zakończenie dzieci przyniosły swoje zdjęcia, które zostały zawieszone obok świętych, bo przecież my wszyscy chcemy być świętymi.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali w prowadzeniu rorat: organistom i scholi, która codziennie śpiewem ubogacała liturgię, a także dobrodziejom, dzięki którym dzieci codzienni mogły otrzymywać słodkie nagrody. Zobacz zdjęcia.

Roraty sie zakończyły ale my, idzimy w ciemno za ŚWIATŁEM!!! 
Strona 24 z 27