•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
Apel papieża Franciszka o modlitwę w intencji pokoju
papiez franciszek1W niedzielę 1 września br. podczas modlitwy Anioł Pański Ojca Święty Franciszek – w kontekście eskalacji konfliktu w Syrii – powiedział: Niech wołanie o pokój wzniesie się głośno, aby dotarło do serc wszystkich ludzi i aby wszyscy złożyli broń i pozwolili, by kierowało nimi pragnienie pokoju. Dlatego, bracia i siostry, postanowiłem ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie.
W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich całej diecezji do włączenia się w to wstawiennicze dzieło. Wyraźmy tę łączność podejmując post i inne umartwienia oraz zanosząc gorliwą modlitwę do Boga o dar pokoju. Duszpasterze proszeni są o przewodzenie modlitwom w tej intencji podczas Mszy św. i nabożeństw pierwszosobotnich oraz o odśpiewanie z wiernymi w dogodnej duszpastersko porze tego dnia Suplikacji o pokój przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Mieszkańców Opola i okolic oraz wszystkich chętnych Ksiądz Biskup zaprasza do katedry opolskiej, gdzie o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. o pokój, a po niej czuwanie modlitewne, które zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 
 
W zwiazku z alepem papieża Franciszka i naszego biskupa ordynariusza zapraszam wszystkich parafian na modlitwę różańcową w intencji pokoju w sobotę o 6.30. Modlitwę zakończymy wystawieniem Najświetszego Sakramentu i odśpiewaniem Suplikacji. Zachęcam także do podjecia w sobotę postu w intencji pokoju a także do indywidualnej adoracji Najświeteszego Sakramentu między 17.00 a 18.00 również w intencji pokoju.
Ks. Proboszcz
 

  
Poczatek Roku Szkolnego

Rozpocznijmy ten kolejny nowy rok szkolny modlitwą do Ducha Świętego i spotkaniem z Jezusem, aby na nowo zapalił się w nas zapał do pracy ale i jeszcze bardziej rozpaliła sie nasza wiara i życie z Chrystusem.

Poniedziałek – 02.09.2013 – Dzień Powszedni.

8.10    Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, w intencji: uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół Miejskich nr. 4 (szkoła podstawowa i gimnazjum) oraz Zespołu Szkół numer. 3 (technikum). W czasie Mszy: błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Piątek – 06.09.2013 – Pierwszy Piątek Miesiąca.

18.30   - MSZA ŚW. MŁODZIEŻOWA - na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. W intencji młodzieży rozpoczynającej rok szkolny o Dary Ducha Świętego.

ZAPRASZAM!!! Ks. Proboszcz 
Uwaga Służba Liturgiczna Ołtarza i Dzieci Maryi!!!

W sobotę:

- o godz. 9.00 spotkanie ministrantów i lektorów

- o godz. 10.00 spotkanie Dzieci Maryi,

 

 

ZAPRASZAM. Ks. Proboszcz. 
Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

DSC01097Tradycyjna 46 piesza pielgrzymka ze Sławięcic na Jasną Górę wyruszy w poniedziałek 01-07-2013. po Mszy św. o godz.7.00.

 

Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Bądźcie solą ziemi”.

Uwaga!!! Dzieci do lat 13 mogą brać udział w pielgrzymce tylko pod opieką pełnoletniego opiekuna i za zgodą rodziców.

Młodzież do lat 18 winna posiadać zgodę rodziców na wzięcie udziału w pielgrzymce.

Koszt ok. 70 zł.

Ze względu na konieczność wcześniejszego rezerwowania miejsc noclegowych i autokaru prosimy o dokonanie zapisów w zakrystii – będzie wyłożona lista – z zaznaczeniem noclegów i autokaru

Można także zgłaszać się przez pocztę elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Dla parafian nie idących pieszo organizowana jest pielgrzymka autokarem do Częstochowy w dniu 04-07-2012 (czwartek) dołączająca do pielgrzymki pieszej. Połączone grupy wezmą udział we Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, odprawią wspólnie Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, wezmą udział w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia .

Wyjazd autokaru o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.

Planowany powrót obu grup 04.07.2013 (czwartek) ok. godz. 17.30-18.00.

Informacji o pielgrzymce autokarowej udzielają i zapisy chętnych na przyjmują P. Krystyna Kołodenna   (tel.:77 48-15-211). i P. Małgorzata Poloczek (tel.:77 48-15-233)

 

Program w Częstochowie w dniu 04-07-2013 r.:

09.00 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

11.00 – Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu

12.00 – 14.30 czas na indywidualne modlitwy, zwiedzanie

15.00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia

16.00 – wyjazd powrotny. 
Peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny

4 i 5 czerwca w naszej parafii zagoszczą relikwie bł. Karolin Kózkówny. Zapraszmy dzieci, młodzież i dorosłych, młodych i starszych.

Plan peregrynacji: bl-karolina-200x266

  
Boże Ciało 2013 - ołtarze

Ołtarz I - "W dobrych zawodach wystąpiłem ... wiary ustrzegłem" 2 Tm 4,7

przygotowany przez młodzież

DSC08049

Ołtarz II - Matko miej nas w swej opiece.

przygotowany przez rodziców dzieci pierwszokomunijnyhch

DSC08055

Ołtarz III - Jezu ufam Tobie.

przygotowany przez Caritas i Margaretki

DSC08043

Ołtarz IV - Przypatrzcie się powołanu waszemu.

przygotowany przez strażaków

DSC08059 
Strona 22 z 27