•  
     


     
     
  •  
  •  
     
 
 
 

 
 
 
 
25 lat kościoła w Miejscu Kłodnickim

DSC 8522 15x21 6Mpx - Kopia

    Dnia 15. października 1988 r. przy licznym udziale duchowieństwa i wiernych, bp. Jan Wieczorek dokonał poświęcenia nowo wybudowanego kościoła pw. Matki Boskiej Królowej Wszechświata w Miejscu Kłodnickim par. Sławięcice. W ołtarzu kościoła zostały złożone relikwie SS. Aurelii i Tymoteusza, Męczenników Rzymskich.

   W rocznicę poświęcenia kościoła istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego przez wiernych pod zwykłymi warunkami.

Na podstawie dokumentu konsekracyjnego kościoła w Miejscu Kłodnickim.

 

20 października w Miejscu Kłodnickim obchodziliśmy 25. rocznicę poświęcenia kościoła. Uroczystościom przewodniczył ks. Jan Piechoczek. Podobnie jak w 1988 roku zebraliśmy się przy kapliczce, w której przez lata odprawiane były Msze święte oraz nabożeństwa dla parafiana z Miejsca Kłodnickiego. Stąd przeszliśmy w procesji do kościoła wzdłuż pięknie przyozdobionych ulic i domów. W czasie Mszy świętej w procesji z darami podarowany został dla naszej świątyni obraz św. Józefa. Eucharystię zakończyliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem i odśpiewaniem hymnu Te Deum.

Zobacz zdjęcia 
Dziękczynienie za powołanie zakonne

36-IMG 8954Niedziela 13 paździenika 2013 AD z kilku powodów była dniem wyjątkowym. Po pierwsze była to niedziela  - Dzień Pański, po drugie to Dzień Papieski czyli wspomnienie osoby i nauczania bł. Jana Pawła II, po trzecie papaież Franciszek w tym dniu na nowo zawierzył świat Niepokalanemu Sercu NMP, a w naszej parafii dziękowaliśmy za powołanie i śluby zakonne s. Alicji Grzywocz.

Razem z s. Alicją gościliśmy w naszej parafii współsiostry ze zgromadzenia sióstr Tercjarek Kapucynek od Świętej Rodziny z wrocławskiego domu. Uroczystą Mszą Świętą dziękowaliśmy Bogu za powołanie zakonne s. Alicji za jej śluby zakonne, a także prosiliśmy Boga o potrzebne łaski dla s. Alicji i jej posługi.

Zobacz zdjęcia. Tutaj

 

Przed błogosławieństwem końcowym Mszy św. Adam w imieniu całej parafii złożył s. Alicji życzenia a wraz z nimi młodzież dała s. Alicji drobne upominki.

 

Droga Siostro Alicjo. Niech mi będzie wolno - w imieniu całej parafii, wspólnot i grup, naszych duszpasterzy, a także w imieniu wszystkich tu obecnych – wyrazić najserdeczniejsze życzenia. Zechciej przyjąć przy tej okazji drobne upominki:

 

Wraz z tą książką przyjmij od nas życzenia, byś zawsze potrafiła kierować się zdobytą mądrością i wzorem św. Katarzyny umiała jasno bronić swojej wiary.

Ofiarujemy Ci te symboliczne buty – i życzymy, abyś zawsze była przygotowana by wyruszyć w drogę – bo „Miłość jest wychodzeniem od siebie, by pójść na spotkanie z drugim człowiekiem”.

Przyjmij również ten parasol. Gdy wiatr i deszcz złego czasu będą zacinać prosto w oczy, nigdy nie trać nadziei, że tylko w Panu jest schronienie.

Chcemy wręczyć Ci obraz św. Katarzyny Aleksandryjskiej, by w trudnych chwilach przypominał Ci, że tu w Sławięcicach ludzie zawsze modlą się za Ciebie.

Życzymy Ci dużo czasu dla Pana Boga i dla ludzi do których On Cię posyła. Dlatego przyjmij ten zegarek, abyś pamiętała, że „każda maleńka chwilka jest drogocenna – jest wycinkiem wieczności”.

Wraz z tym bukietem kwiatów życzymy, abyś zawsze uśmiechnięta z radością szła przez życie w Imię Boże.

Niech te słowa wypełniaja się w twoim życiu. 
Śluby zakonne s. Alicji Grzywocz

5 października s. Alicja Grzywocz złożyła wieczyste śluby zakonne w zgromadzeniu sióstr Kapucynek Trcjarek od Świętej Rodziny.

034-IMG 8136

038-IMG 8145

039-IMG 8152

045-IMG 8168

057-IMG 8206

  
Wieczyste śluby zakonne s. Alicji Grzywocz

śluby


Listy od s. Alicji:

- list 1

- list 2

- list 3 
Dożynki parafialne 2013

DSC01897

IMG 7821Podziękowanie za plony to przypomnienie każdemu z nas o konieczności szacunku dla pracy na roli, w sadach, ogrodach i lasach ale także szcunku do wszelkiej ludzkiej pracy. To co roczne przypomnienie o obowiązku wdzię­czności za Boże dary, a przede wszystkim na nowo uświadomienie sobie, że chleb i wszelkie plony ziemi czyli to co mamy na naszych stołach to Dary Boże. Bądźmy za nie wdzięczni Bogu i ludziom.

Zobacz zdjęcia tutaj 
Dekanalna piesza pielgrzymka młodzieży na Górę św. Anny

poprawkaplakatuB 
Strona 21 z 27